play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

“Nokia” pritet së shpejti të vijë me një telefon premium

today12/05/2022

Background
share close

“HMD Global”, e cila prodhon telefonat “Nokia”, nuk ka prodhuar nën markën Nokia prej
disa kohësh. Kompania madje deklaroi disa kohë më parë se nuk planifikon të prodhojë
telefona të nivelit të lartë “Nokia” në të ardhmen e afërt. Megjithatë, tani një raport
sugjeron se kompania është duke punuar në një pajisje premium. CNMO shkruan se
HMD Global është duke punuar për një telefon që do të quhet “Nokia N73”. Pajisja do
të ketë pesë kamera në anën e pasme dhe një blic të dyfishtë. Raporti thotë se sensori
kryesor i kamerës mund të jetë “ISOCELL HP1 200 MP i Samsungut. Kompania
prezantoi këtë sensor të kamerës vitin e shkuar, por ende nuk ka debutuar me  një telefon
inteligjent. Ky sensor i kamerës është i aftë të regjistrojë video 8K në 30 korniza. “HMD
Global” prezantoi telefonin e fundit Nokia në fillim të vitit 2019. Më pas u prezantua
Nokia 9 PureView.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Bota

Piloti ndihet keq, pasagjeri drejton avionin me sukses

Një pasagjer ka arritur që të ulë me sukses një avion të vogël, pasi piloti u ndje keq gjatë fluturimit. Pavarësisht se nuk kishte fare eksperiencë në pilotim, pasagjeri arriti t’ia dalë mbanë falë ndihmës me radio të një kontrollori ajror dhe një instruktori që po priste në tokë. “Kam një problem këtu. Pilotit i ka rënë të fikët dhe unë nuk di si të ngas avionin. Nuk e di […]

today12/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%