play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Njeriu leopard është në Guiness për lëkurën e re që i krijoi vetes!

today29/09/2022

Background
share close

Emri i tij është Tom Wooldridge, edhe pse ai njihet më shumë si Tom Leppard. Por gjithashtu mund ta njihni atë si “njeriu leopard”  nga Isle of Skye.

Ai është një ish-ushtar i lindur në Angli. Para se të arrinte këtë rekord, ai mbajti njeriun më të tatuazhuar në botë.

Tom Leppard ~ Detailed Biography with [ Photos | Videos ]

Farewell to Tom Leppard: Most tattooed senior citizen | Guinness World  Records

Rreth  5500 paund (më shumë se 6000 euro) u shpenzuan për modifikime korporative. 

Ai mburrej  me një “kostum” leopardi që i zë pjesën më të madhe të trupit.

Rekordi u vendos  në vitin 2011 për të bërë trupin me tatuazhe, me njolla të zeza që simulojnë ato të një leopardi dhe boshllëqet midis tyre gjithashtu të tatuazhuara në një ngjyrë të verdhë.

Tom ndërroi jetë në 12 qershorin e 2016-ës në moshën 80-vjeçare. 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Club Goes To Hollywood

Shuhet djali i “Gangsta’s Paradise”. Reperi Coolio ndërron jetë në moshën 59-vjeçare.

Reperi i njohur amerikan, Coolio, i njohur për hitin “Gangsta's Paradise”, ka ndërruar jetë  në moshën 59-vjeçare. Menaxheri i tij i ka thënë mediave amerikane se reperi u gjet pa shenja jete në banjën e shtëpisë së një shoku në Los Angeles. Coolio nisi të bënte muzikë në vitet e ’80-a. Por vuri emrin e tij në histori kur lansoi hitin e madh më 1995. Coolio, emri i vërtetë i […]

today29/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%