play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Club Goes To Hollywood

Një yll në Hollywood mban emrin e Dr.Dre! (VIDEO)

today20/03/2024

Background
share close

Dr. Dre ka zyrtarisht  një yll me emrin  e tij në “Hollywood Walk of Fame”.

Reperi dhe producenti amerikan u nderua gjatë një ceremonie  në 6840 Hollywood Boulevard.

Atij iu bashkuan yjet e rap-it, Snoop Dogg, Eminem,50 Cent, manjati i muzikës Jimmy Iovine dhe drejtuesi i radios, Big Boy.

Kur Snoop u ngjit në podium, ai tha dy fjalë për yllin e famshëm.

“Dua të falënderoj veten”, tha reperi teksa qeshi bashkë me turmën. Ai falenderoi veten për punën me Dr. Dre që në vitet ’90.

Duke lënë mënjanë batutat, ai e përshkroi Dr Dre si “mësuesin tim, mentorin, vëllanë, kujdestarin, mbrojtësin dhe më e rëndësishmja, një mik të mirë”.

Hollywood Walk of Fame: Dr. Dre and more honored with stars

Fituesi shumë herë i ‘Grammy’-t bashkë-themeloi grupin rap ‘NWA’ dhe më pas nisi karrierën e tij të suksesshme solo me publikimin e këngës së mirënjohur të vitit 1992 “The Chronic”.

Ai gjithashtu ka mentoruar dhe punuar me super yje të tjerë të hip-hop si Eminem, 50 Cent dhe Kendrick Lamar. 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%