play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Një thikë xhepi në Guiness,që nuk e mban dot në xhep!

today14/06/2022

Background
share close

Thikat mund të jenë pasion i shefave të kuzhinës,por mund të jenë po aq një pasion i njerëzve që duan të thyejnë një rekord Guiness.

Thika më e madhe e  xhepit  në botë është 3.9 metra e gjatë kur shpaloset dhe peshon 122 kg.

Ajo u dizenjua nga Telmo Cadavez nga Portugalia dhe e punuar me dorë nga Virgilio Raul gjithashtu nga Portugalia më 9 janar 2003.

 

World's Largest Pocket Knife | Knife Depot | Guinness, Estrafalario,  Historias curiosas

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

High Tech Time

Mendohu dy herë para se të fyesh në rrjetet sociale. Në Japoni dënohesh me burg!

Parlamenti japonez miratoi se fundi  legjislacionin që i bën  “fyerjet në internet” të dënueshme me burgim. Vendimi u mor  mes shqetësimeve në rritje mbi bullizmin kibernetik i shkaktuar nga vetëvrasja e një ylli televiziv që u përball me abuzim në rrjetet sociale. Sipas amendamentit të kodit penal të vendit, që do të hyjë në fuqi më vonë këtë verë, personat e dënuar për fyerje në internet mund të burgosen deri […]

today14/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%