play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Një thikë xhepi gjigande? Ka vetëm një vend,në Guiness

today17/01/2022

Background
share close

Thika më e madhe e xhepit në botë është 3.9 metra e gjatë kur hapet  dhe peshon
122 kg. Ajo u dizenjua nga Telmo Cadavez nga Portugalia dhe e punuar me dorë nga
Virgilio Raul gjithashtu nga Portugalia më 9 janarin e  2003-shit.  Tashmë dyshja gëzon edhe një vend në librin më të madh të rekordeve në botë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *