play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Një lopë në Guiness! Ja pse…

today27/10/2023

Background
share close

Lopa më e gjatë në botë  gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Libri i Rekordeve Guiness e ka shpërblyer me çmim lopën e fermerit nga Massachusetts, pasi në matjen e fundit, doli se ishte mbi 2 metra.

Lopa e quajtur Tommy, 13-vjeçare, është e racës zvicerane dhe bën pjesë e lopëve që kanë shumë qumësht.

“Ajo vazhdonte të rritej dhe të rritej. Ajo dhe babai im kishim një lidhje të veçantë dhe u bë me të vërtetë e dashur..

Tommy u emërua nga Tom Brady, që në atë kohë ishte qendër mbrojtësi i ekipit tonë të dashur”, ka shtuar vajza e fermerit, Laurie Cuevas.

Pesha e kafshës nuk dihet, pasi familja ka theksuar se është tepër e madhe për t’u vendosur në rimorkio për ta transferuar deri tek peshorja.

 

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%