play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Një karikues për 3 pajisje Apple! Tashmë realitet

today22/06/2022

Background
share close

Aksesori më i fundit i Twelve South është HiRise3, një karikues tre në një prej 99,99 $, i krijuar për të mbushur bateritë e iPhone, Apple Watch dhe AirPods.

Ka një grup karakteristikash shumë të ngjashme me karikuesin pa tel të Belkin’s Boost Charge Pro 3-në-1 me MagSafe – por ka një dizajn më kompakt, çmim fillestar më të ulët dhe disa paralajmërime të tjera.

Megjithëse HiRise3 funksionon vetëm me iPhone që është i pajtueshëm me MagSafe, ai nuk është një karikues MagSafe i certifikuar nga MF.

Pajisjet iPhone 12 dhe 13 do të qëndrojnë ende në mënyrë magnetike dhe do të karikohen – por vetëm me 7,5 W në vend të karikimit të plotë 15 W që MagSafe është në gjendje.

 

Twelve South's new Apple charger is a compact and cheaper three-in-one  alternative – NFTBlock_ Latest Crypto NFT News #NFT #Crypto

 

Kjo nuk do të thotë që një iPhone do të ri mbushet më shpejtë, por nuk është aq i shpejtë sa mund të ishte.

HiRise3 nuk vjen me përshtatësin e kërkuar të rrymës 20 W USB-C në kuti.

Pra, megjithëse me 99,99 $  është më i lirë se karikuesi i Belkinit me 139,95 $, do t’ju duhet të merrni parasysh koston e një karikimi nëse nuk e keni tashmë një të tillë në dorë.

Një e tillë nga Anker, për shembull, do t’ju japë 18,99 $  shtesë, duke e afruar koston totale të karikuesit të Twelve South në 120 $.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Sport

Marku: “Dueli në ‘Air Albania’ është ëndrra ime e fëmijërisë”

Florian Marku do të realizojë një nga ëndrrat e tij të fëmijërisë, pasi do të zhvillojë një nga përballjet më të rëndësishme të tij në Shqipëri, në “Air Albania”. Boksieri shqiptarë, kampion bote në peshën “welter” në kategorinë IBF International ka dhënë një intervistë për “Sky Sport”, ku ka rrëfyer gjithçka për karrierën dhe të ardhmen e tij. Shqiptari deri tani është i pamposhtur, pasi ka arritur të fitojë 11 […]

today22/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%