play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Nëse synon një Ferrari,2026-a është viti kur mund të marrësh çelësat në dorë!

today10/11/2023

Background
share close

“Nivel maksimal” është përshkrimi që shefi i Ferrarit i  ka bërë numrit të porosive për makinat e reja të kompanisë luksoze.

Benedetto Vigna në publikimin e rezultateve të tremujorit të tretë të vitit.

Ai ka thënë se kërkesa për makinat  italiane është aq e madhe sa që më 2025 nuk mund të blihet nëse porositet brenda vitit të ardhshëm.

Vigna shtoi  se çfarëdo porosie e bërë sot, mund të dërgohet te blerësi tek në 2026-ën   si periudha më e afërt.
2023 ferrari purosangue
2023 ferrari purosangue
2023 ferrari purosangue

2023-shi ka qenë vit i mrekullueshëm për Ferrarin, që përjetoi rritje prej 5.3 %  të shitjeve në nëntëmujorin e parë në krahasim me vitin e shkuar.

Duke folur për elektrifikimin, Vigna ka konfirmuar se modeli i parë tërësisht elektrik do të prezantohet  në tremujorin e katërt të vitit 2025.

Deri në 2030- ën,Ferrari ka projektuar që 40 % e shitjeve të jenë makina  hibride, 40 %  elektrike dhe 20 të tjerë me djegie të brendshme.

2023 ferrari purosangue

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%