play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Në Guiness për krijimin e 266 milkshake në 1 orë! “Snow Cap” ia doli

today16/09/2022

Background
share close
Një dyqan akulloresh në Arizona të SHBA-së ka hyrë në librin “Guinness”, duke ofruar 266 shije të ndryshme “milkshake” dhe duke i bërë të gjitha ato brenda vetëm një ore.
“Snow Cap”, një dyqan akulloresh në Seligman, u përpoq të shënonte rekordin  për shumicën e shijeve të milkshake-ëve të ekspozuara.
 Ngjarja ishte caktuar të përkonte me një vizitë nga kompania e vajrave motorikë Mobil 1 si pjesë e turneut të saj “Keep Route 66”.
Seligman's Snow Cap just broke a Guinness World Record during Mobil 1 Route 66 tour!

Një gjykatës i rekordeve botërore “Guinness” ishte i pranishëm në ngjarje.

Pronarët e dyqanit nga familja Delgadillo, kanë bërë të gjithë milkshake-ët në menu në rreth 1 orë e 15 minuta.

Shijet e pazakonta të përgatitura nga dyqani përfshijnë gjalpin e kikirikut, qepën, bananen dhe djegës, peshkun etj.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

High Tech Time

“Google Messages” aplikacioni që iu shkruan mesazhet zanore që nuk mund t’i dëgjoni në kohë!

Një përditësim i fundit për aplikacionin “Google Messages” ka përgatitur aplikacionin për disa funksione të reja të mesazheve tek  veçoritë ekzistuese. Në një përditësim të ardhshëm, ju do të mundeni që t’i shihni transkriptimet e mesazheve zanore të cilat do të ju ndihmojnë për të komunikuar më lehtë, për shembull në rastet kur nuk mund t’i dëgjoni mesazhet me zë të lartë. jo veçori u aktivizua në mënyrë manuale dhe […]

today16/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%