play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Rajoni

Mykonos, 600 euro për këmbët e gaforres dhe 2 koktej. Turistja bën denoncim

today12/05/2022

Background
share close

mykonos_apodeixi

Denoncimi i turistes amerikane në Greqi për faturën 600 euro nga një restorant për dy koktej dhe një racion këmbësh gaforreje ka bërë bujë ne mediet greke.

Protothema.gr raporton se turistja amerikane i ka dërguar agjencisë turistike foto me faturën e restorantit dhe pjatën me gaforren që kamarierët i servirën në ishullin luksoz, Mykonos.

Sipas turistes kamerieri që i ka shërbyer, ka thënë se koktejet kushtojnë 25 euro, por nuk i ka sjellë faturën e detajuar për të zbuluar saktësisht çmimet.

Turistja amerikane pretendon se përgjegjësit e lokalit i kanë mbajtur një bakshish prej 78 eurosh, pa miratimin e saj.

“Më thanë se i kisha borxh 600 euro për dy kokteje dhe një pjesë të këmbëve të gaforreve dhe më pas pashë faturën që kishin ngarkuar 520 euro dhe pjesën tjetër e kishin marrë si bakshish , pa më thënë”, i tha ajo  agjentit të udhëtimit që kishte. organizoi udhëtimin dhe akomodimin në Mykonos.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Bota

Ky është vendi i parë evropian që u jep grave ‘leje menstruale’ nga puna

Spanja do të bëhet vendi i parë perëndimor që lejon gratë të marrin disa ditë “leje menstruale” nga vendi i punës çdo muaj sipas legjislacionit të ri të propozuar që do të zbulohet javën e ardhshme. Qeveria spanjolle pritet të miratojë masën si pjesë e një projektligji më të gjerë për shëndetin riprodhues dhe të drejtat e abortit, detajet e të cilit pritet të zbulohen të martën, sipas medias kombëtare. […]

today12/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%