play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Mobilje dhe televizor në një! Magjia e teknologjisë së lartë!

today24/11/2022

Background
share close

Teknologjia ka ndryshuar mënyrën sesi jeta jonë  lehtësohet dhe transformohet  dita-ditës.

Prurja më e fundit është një   televizor i tejdukshëm që duket si një raft dyshemeje inteligjente kur nuk përdoret.  Një ditë pajisja mund të jetë në shtëpitë tona.

Në vend të një ekrani të madh të zi që dominon dhomën e ndenjes, kjo perlë e re e stilistit thjesht “zhduket” në dekor.

Kompleti konceptual i quajtur raft “OLED” është krijuar për t’u përzier me shtëpinë dhe mobiliet e saj.

Pjesa e sipërme e kompletit duket si një raft, ndërsa poshtë një panel xhami i pastër shtrihet deri në dysheme.

Rafti OLED është fituesi i çmimit të konceptit të dizajnit “Red Dot 2022”.

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%