play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Uncategorized

Mbyllen për 48 orë pikat kufitare me Greqinë. Kalohet vetem në këmbë, nuk lejohen automjetet

today01/04/2024

Background
share close

Prej orës 7:00 të mëngjesit të së martës, pikat kufitare me Greqinë, si Kakavija, Kapshtica, Tre Urat në Përmet dhe Qafë Bota në Sarandë, do të jenë të mbyllura.

Bllokimi do të zgjasë deri në orën 7:00 të mëngjesit të datës 4 Prill, e shkak për këtë është bërë një protestë e organizuar nga sindikatat greke.

Kufizimi i lëvizjeve përgjatë dy ditëve të ardhshme, prej së dielës ka shtuar fluksin e automjeteve dhe të këmbësorëve që kalojnë në këto pika kufitare.

Në Kapshticë, fluks automjetesh raportohet të ketë në tokën neutrale mes Shqipërisë dhe Greqisë, ndërsa e njëjta gjë nuk mund të thuhet për doganën e Kakavijës.

Të vetmit që do mund të qarkullojnë janë këmbësorë, pa bagazhe, dhe automjetet që do kenë emergjenca shëndetësore.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%