play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Mbreti i pompave,Luis Vargas,tashmë ka një vend në Guiness

today17/06/2022

Background
share close

 

Pompat njihen si një nga lëvizjet më sfiduese të aktivitetit fizik.

Edhe pse kërkojnë shumë energji e forcë për t’i bërë,per kete  trajneri i fitnesit, Luis Vargas, ka arritur të marrë nofkën e “Mbretit”.

 

Ai mban mbi supe 12 rekorde me pompa.Kishte nisur të mendonte për thyerje të rekordeve që kur ishte fëmijë, kur po shikonte Librin e  Rekordeve “Guiness”.

Pasi ishte rritur kishte rritur edhe interesimin dhe kishte menduar se si mund të hynte në listën e rekordeve.

Tashme e ka vertet nje vend aty.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Sport

Skuadra kuqezi bëhet gati për Lojrat Mesdhetare 2022

Shqipëria është një nga 26 vendet që do të marrë pjesë në Lojrat Mesdhetare 2022. 29 sportistë në 10 disiplina të ndryshme do të përfaqësojnë ngjyrat kuqezi me objektivin maksimal, fitimin e sa më shumë medaljeve. Dy mungesa të rëndësishme në këtë event do të jenë dy kampionët Briken Calja dhe Izmir Smajlaj, të dy të dëmtuar. Megjithatë, sipas kreut të Komitetit Olimpik Shqiptar, Fidel Ylli, pretendimet janë të mëdha […]

today17/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%