play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Mbetesh gjithnjë pa bateri? Ja si ta përdorësh telefonin me zgjuarsi

today21/01/2022

Background
share close

Jetojmë në një epokë ku rrjetet sociale janë tërësisht pjesë e jetës sonë të përditshme. Instagram, Facebook, TikTok dhe shumë aplikacione të tjera janë ato që identifikohemi herë pas here për të kontrolluar njoftimet tona.

Megjithatë, ajo që mund të keni vënë re është se bateria e celularit tuaj mbaron shpejt dhe ju duhet ta karikoni celularin një ose dy herë në ditë.

Aplikacionet që shkarkojnë baterinë

Dy fajtorët më të mëdhenj për uljen e shiritit të baterisë janë Instagram dhe Facebook. Pasohet nga TikTok, Twitter dhe Snapchat. Sipas PC Mag, aplikacionet e mësipërme përdorin njëkohësisht 11 funksione të ndryshme telefoni që funksionojnë në sfond sa herë që aplikacioni hapet.

Si të siguroni jetëgjatësi  të baterisë

Përveç zbehjes, mund të fikni WiFi nëse nuk ju nevojitet. Përveç kësaj, ç’aktivizimi i njoftimeve nga aplikacionet tuaja të preferuara është një tjetër truk që do të sigurojë jetëgjatësi më të gjatë të baterisë për telefonin tuaj

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *