play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Lexie Alford hyri në Guiness duke vizituar botën!

today23/01/2024

Background
share close

Amerikanja Lexie Alford, ishte 21-vjeç kur u bë personi më i ri në  moshe  që ka arritur te  vizitojë çdo shtet të botës.

Ajo pretendon se ka vizituar 196 shtetet e botës gjatë këtyre 21 viteve, që do te thote se  ka vizituar më shumë se 9 shtete në vit.

Me këto statistika ajo ka thyer rekordin aktual të librit Guiness që e mban James Asquith nga Britania e Madhe, që ka vizituar numrin e njëjtë të shteteve por në moshën 24-vjeçare.

Kurse Lexie thotë se këtë e ka arritur me shumë punë dhe përkrahjen e familjes që kanë një agjenci turistike.

Lexie Alford aka Lexie Limitless - Youngest Person to Travel to Every  Country - Guinness World Record - Zillion Media

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%