play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

“Leica” dhe “Xiaomi” bëhen bashkë për një telefon ekstravagant!

today17/06/2022

Background
share close

Telefoni  i ardhshëm “Xiaomi 12 Ultra”  do të jetë një dëshmi që do të tregojë se çfarë mund të prodhojnë “Xiaomi” dhe “Leica” së bashku.

“Xiaomi 12 Ultra” pritet në muajin korrik, vetëm disa muaj pasi u njoftua partneriteti mes “Xiaomi” dhe “Leica”. Telefoni inteligjent do të ketë pothuajse të njëjtin pajisje kamere si “Mi 11 Ultra”, që do të thotë një kamerë kryesore 50 MP me stabilizim optik dhe një sensor të ri, një modul telefoto 48 MP 5x dhe një kamerë ultra të gjerë 48 MP.

Kamera selfie duhet të jetë i njëjti modul 20 MP që ka modeli Ultra i vitit të shkuar, ndërsa paneli i ekranit është marrë nga modeli “Xiaomi 12 Pro”.

Coraz więcej wiadomo o Xiaomi 12 Ultra. Warto czekać? | Komórkomat.pl

Bëhet fjalë për një panel LTPO AMOLED 6,7 inç me rezolucion QHD + dhe një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz.

Telefoni do të fuqizohet nga një bateri 4800 mAh që do të mbështesë karikim të shpejtë 67W me tela dhe 50W pa tel.

Modeli Pro i këtij viti mbështet karikimin me tela 120 W.

Pajisja do të mbajë një etiketë Leica me një teksturë lëkure në anën e pasme dhe një logo të kuqe “Leica”.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Bota

Ky është koleksioni e makinave luksoze të Kim Jong

Që kur Kim Jong-Un mori detyrën në krye të Koresë së Veriut në vitin 2011, BE dhe SHBA kanë vendosur embargo tregtare dhe financiare me vendin aziatik. Embargo të cilat përfshijnë edhe importin e makinave nga Evropa apo kontinenti amerikan. Por, “New York Times” zbuloi se në vitin 2019, pavarësisht nga çdo ndalim, Kim Jong-Un arriti të zbarkonte tri modele ultra luksoze makinash në Phenian për t’i përdorur në takime […]

today17/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%