play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

“Kur jeta të jep limona” mund të bësh më shumë se limonatë

today17/01/2022

Background
share close

“Kur jeta të jep limona,bëj limonatë me to”. Përvec kësaj mund të hysh në librin Guiness vetëm duke i rritur ato.

Limoni më i rëndë në botë peshonte 5 kg 265 g dhe u rrit nga Aaron Shemel në një
fermë në Kfar Zeitim, Izrael.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Guinness

Një thikë xhepi gjigande? Ka vetëm një vend,në Guiness

Thika më e madhe e xhepit në botë është 3.9 metra e gjatë kur hapet  dhe peshon 122 kg. Ajo u dizenjua nga Telmo Cadavez nga Portugalia dhe e punuar me dorë nga Virgilio Raul gjithashtu nga Portugalia më 9 janarin e  2003-shit.  Tashmë dyshja gëzon edhe një vend në librin më të madh të rekordeve në botë.

today17/01/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%