play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Krimet e luftës, miratohet rezoluta në OKB për të hapur hetimin

today12/05/2022

Background
share close

60991294 303

Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut ka miratuar sot rezolutën për të ngritur një hetim mbi akuzat për abuzime nga trupat ruse në Ukrainë.

Kjo rezolutë u votua nga 33 anëtarë, ndërsa e vetmja votë kundër ishte Kina dhe Eritrea, ndërsa 12 shtete abstenuan.

Ukraina pretendon se ka identifikuar qindra kriminelë të dyshuar të luftës në vazhdën e pushtimit rus të vendit, që filloi në fund të shkurtit.

Sot, organi i të drejtave të njeriut mbajti një seancë urgjente në Gjenevë për të shqyrtuar provat e shkeljeve të supozuara të Moskës në Ukrainë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

High Tech Time

“Google Pixel Watch” ora e parë inteligjente e Google,vjen këtë vjeshtë!

Google ka zbuluar orën e saj të parë inteligjente në konferencën vjetore të zhvilluesve. "Google Pixel Watch" kombinon sistemin e saj  operativ "Wear" me gjurmuesin e shëndetit "Fitbit". "Fitbit" u ble nga Google për 2.1 miliardë $  në vitin 2019. Ora mund të përputhet  vetëm me pajisjet Android dhe është e përputhshme me 4G, që do të thotë se mund të funksionojë vetë pa qenë pranë telefonit - por për […]

today12/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%