play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Kjo është mënyra sesi t’i bëni më private bisedat tuaja në “WhatsApp”

today01/12/2023

Background
share close
Majin e shkuar, WhatsApp, prezantoi “Chat Lock”, një mënyrë për t’i mbajtur bisedat private në aplikacion, me një skanim të fytyrës, gjurmë gishtash ose fjalëkalim.

Kompania zbuloi edhe një veçori të re të “kodit sekret”.

Nëse dëshironi, mund t’i fshihni bisedat nga lista juaj, duke i bërë ato të disponueshme vetëm nëse shkruani fjalëkalimin.

Kjo nënkupton që edhe nëse dikush e merr në dorë telefonin tuaj, nuk do t’i shohë bisedat tuaja.

Gjithashtu mund të përdorni fjalëkalim të ndryshëm nga ai i telefonit tuaj.

Siç bëhet e ditur, për krijimin e fjalëkalimit mund të përdoren shkronja, numra, karaktere speciale dhe emoji.

5 Secret WhatsApp Features You Need To Know About

“WhatsApp”  thotë se funksioni i ri i kodit sekret fillon të dalë sot, dhe do të jetë i disponueshëm globalisht në muajt e ardhshëm.

Kompania njoftoi se mund të keni dy llogari WhatsApp në një telefon (për aq kohë sa keni dy karta SIM) , dhe zyrtarizoi opsionin e madh të bisedës në grup me 128 persona vetëm disa javë më parë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%