play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Club Goes To Hollywood

Kevin Spacey nderohet me çmimin për arritje jetësore “Stella della Mole”!

today17/01/2023

Background
share close

Kevin Spacey ka pranuar në mënyrë të diskutueshme çmimin për ‘arritje jetësore’ në ceremoninë e Torinos – përpara gjyqit të ri për sulm seksual.

Aktori falënderoi “Muzeun Kombëtar të Kinemasë Italiane” ndërsa pranoi çmimin “Stella della Mole” në Torino.

Aktori 63 vjeçar, tha se ndihej “vërtet i bekuar dhe mirënjohës” që u nderua në ceremoninë, përpara një gjyqi të ri për sulm seksual në qershor.

Ai mohon akuzat penale të ngritura kundër tij që do të dëgjohen në një gjyq në Londër në qershor.

Aktori – i cili xhiroi filmin e tij më të fundit, “The Man Who Drew God” të regjisorit Franco Nero, në Torino – dukej se ishte në gjendje të mirë shpirtërore, duke buzëqeshur ndërsa pranoi çmimin.

Kevin Spacey hails Italy museum for having 'the guts' to honour him |  Reuters

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%