play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

KATER DITE PUNE NE JAVE? PROJEKTI PILOT I “PANASONIC” SHUME AFER REALITETIT

today14/01/2022

Background
share close

Gjiganti japonez i elektronikës ”Panasonic” njoftoi se do të jetë në gjendje të ofrojë një “opsion pushim triditor” duke kaluar në një sistem pune katërditor.Shefi ekzekutiv i ”Panasonic”, Yuki Kusumi, në një konferencë për shtyp tha se do të jenë në gjendje të zbatojnë një plan për opsionin “pushim tri ditë në javë”.Duke theksuar se mbështesin rritjen e diversitetit në stilet e biznesit, Kusumi tha se ”mund t’u ofrojnë punonjësve të tyre mundësinë për të kryer punë shtesë, punë akademike dhe projekte vullnetare”.“Ne kemi punonjës me karaktere dhe aftësi të ndryshme. Si kompani, ne kemi përgjegjësinë për të vendosur një ekuilibër midis jetës dhe punës”, tha Kusumi.Duke deklaruar se në kuadër të planit planifikojnë të nxisin më shumë punëtorë që të punojnë nga shtëpia, Kusumi tha se do të zhvillohen negociatat e nevojshme me sindikatat e punëtorëve brenda kompanisë për të adresuar këto mundësi.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *