play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

iPhone,pajisja pasaportë e Apple që nuk resht së surprizuari

today17/01/2022

Background
share close

Burime të ndryshme pretendojnë që kompania amerikane Apple, do të implementojë
dizajnin me dy hapje të iPhone-it  të ri.Prej kohësh qarkullojnë informacione se fytyra nga
ekrani do të largohet nga seria e iPhone 14. Megjithatë, debate të shumta po zhvillohen
rreth asaj se çfarë do të bëjë Apple me kamerën ballore  dhe me sensorin për Face
ID.Sipas Ross Young, konsulent dhe analist në industrinë e ekraneve, iPhone 14 Pro do
të ketë dy hapje – i ashtuquajturi “punch hole” si dhe hapja shtesë pranë saj.Këto lloj
hapje për sensorët në ekran, e konfirmojnë edhe fotografitë e panelit të ekranit që janë
shfaqur në internet.Megjithatë mbetet për t’u parë  se çfarë do të ndodhë me sensorin e
Face ID, e disa pretendojnë se ai nuk do të largohet para vitit 2023.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *