play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Hyri në Guiness duke vrapuar me taka,por nuk është grua!

today27/06/2023

Background
share close

Një burrë nga Spanja ka thyer rekord ndersa  ka vrapuar 100 metra me taka të larta.

Christian Roberto López Rodríguez, 34 vjeç, veshi taka 70.104 milimetra dhe vrapoi 100 metra për 12.82 sekonda.

Rodríguez theu rekordin Botëror Guinness të cilin e mbante André Ortolf, i cili vrapoi 100 metra me taka të larta për 14.02 sekonda në vitin 2019.

“Përgatitja ishte shumë shteruese dhe specifike”, tha Rodríguez për Guinness World Records. “Më duket shumë sfiduese të jesh në gjendje të vraposh me taka të larta me shpejtësi të madhe.

“Në Spanjë ka gara të tilla dhe ato gjithmonë kanë shkuar mirë për mua”.

Rodríguez also earned other world records, including doing things like balancing objects like a bicycle on the chin for the longest duration of time.

Christian Roberto López Rodríguez, Guinness World Record breaker for sprint in heels

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%