play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Uncategorized

Hapet për qarkullim Loti i Parë i aksit Elbasan-Qafë Thanë

today07/06/2024

Background
share close

Hapet për qarkullim Loti i Parë i aksit Elbasan – Qafë Thanë, segmenti nga Fushë Labinoti në Mirakë në një gjatësi prej 5.3 km.

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale ka publikuar vidon me automjetet të cilat kalojnë në segmentin e ri, pjesë e Korridorit të 8.

Punimet për aksin Elbasan – Qafë Thanë do të kryhen me lote. Aktualisht punimet janë shtrirë në Lotin e Dytë të këtij aksi.

Aksi Elbasan-QafeThanë, pjesë e rëndësishme e Korridorit Tetë, do të kthehet në një rrugë interurbane me katër korsi dhe tashmë i gjithë Korridori Tetë është përfshirë në rrjetin europian.

Rruga do t’iu vijë në ndihmë Elbasanit dhe Korçës për zhvillimin e turizmit duke shkurtuar ndjeshëm distancën kohore të udhëtimit. Sipas ARRSH, Korridori Tetë pritet të marrë formë përfundimtare në vitin 2027.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%