play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

“Google Pixel Watch” ora e parë inteligjente e Google,vjen këtë vjeshtë!

today12/05/2022

Background
share close

Google ka zbuluar orën e saj të parë inteligjente në konferencën vjetore të zhvilluesve.

“Google Pixel Watch” kombinon sistemin e saj  operativ “Wear” me gjurmuesin e shëndetit “Fitbit”.

“Fitbit” u ble nga Google për 2.1 miliardë në vitin 2019.

Google Pixel Watch | JAMES TSAI

Ora mund të përputhet  vetëm me pajisjet Android dhe është e përputhshme me 4G, që do të thotë se mund të funksionojë vetë pa qenë pranë telefonit – por për ta bërë këtë kërkon planin e vet të të dhënave. Për këtë, si telefoni ashtu edhe ora duhet të jenë në të njëjtin rrjet, bëri të ditur Google.

Gjigandi i teknologjisë nuk zbuloi çmimin për pajisjen, por tha se do të jetë një “produkt premium” i cili prezantohet  në vjeshtë.

Rick Osterloh, nënkryetar i lartë i pajisjeve dhe shërbimeve në Google, tha se kombinimi i “ekspertizës së ekosistemit të Google dhe Fitbit” ishte ajo që e bëri produktin unik.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Guinness

13 mijë milje not,përtej Detit të Galilesë! 71-vjeçarja hyn në Guiness

Një grua 71-vjeçare nga Maine, me tituj të shumtë të rekordeve botërore Guinness, i shtoi një arritje të re emrit të saj, duke u bërë gruaja më e vjetër që ka notuar përgjatë Detit të Galilesë. Pat Gallant-Charette, 71 vjeç, një infermiere në pension nga Westbrook, u zhyt në ujë në Izrael dhe notoi 13 milje përtej Detit të Galilesë me një kohë prej 8 orë e 22 minuta. Gallant-Charette […]

today12/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%