play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

“Gmail po mbyllet! Lajmi që shqetësoi përdoruesit!

today27/02/2024

Background
share close

Motorri i kërkimit në internet “Google”  është “detyruar” të deklarojë publikisht se posta elektronike Gmail nuk është mbyllur, pas një informacioni  të rremë  të shpërndarë në internet.

“BBC” ka raportuar se të paktën 7  milionë herë është parë një postim i shpërndarë në rrjetin social “X” ku thuhej se “Gmail do të mbyllet në gusht”.

Google e përgënjeshtroi informacionin  në X, duke shtuar se Gmail “është këtu për të qëndruar”.

“Shumica e njerëzve besojnë atë që shohin në internet dhe ka mungesë të mjeteve dhe proceseve për t’i verifikuar faktet”, ka thënë Richard Bagnall, ekspert i komunikimit.

Ai ka shtuar se rrjetet sociale po veprojnë pa përgjegjësi dhe po dërgojnë informacione të pafiltruara tek  audienca.

“Ky incident i “Gmail” nuk do të jetë rasti i fundit që do ta shohim”, ka theksuar Bagnall.

Using Gmail labels, colors & filters to sort important emails

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%