play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

“Galaxy Buds” kufjet revolucionare me ekran Oled!

today23/01/2024

Background
share close

Gjatë eventit më të madh teknologjik të këtij viti,”CES”, kompania “Samsung” ka prezantuar konceptin e kufjeve të reja “Galaxy Buds”, të cilat po tërheqin vëmendje me ekranin OLED.

Kufjet vijnë me kuti të ndryshme karikimi dhe nivele të baterisë, por thuhet se mund të mos dalin kurrë në shitje me pakicë.

Pajisjet e shfaqura në videot e shpërndara janë prototipe që “Samsung” thotë se nuk ka plane t’i prezantojë si produkte reale në këto momente.

Samsung's prototype revealed: Galaxy Buds case with OLED display. Yay or nay?

Ekrani në kutinë e karikimit mund të përdoret për të monitoruar pajisjen, për të kontrolluar statusin e baterisë, dhe funksione të tjera.

Me fjalë të tjera, ky ekran do të zvogëlojë sasinë e kohës që e kalojmë në telefonat tanë, gjë që mund të jetë e dobishme për ata që po përpiqen të reduktojnë kohën para ekranit.

 

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%