play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Elon Musk trondit tregjet, çfarë vendosi për Twitter-in

today13/05/2022

Background
share close

Elon Musk tha se po e vendos në pritje ofertën e tij për të blerë Twitter (TËTR), disa javë pasi ra dakord për ta marrë kompaninë private në një marrëveshje prej 44 miliardë dollarësh.

Elon Musk ka bërë të ditur se ka pezulluar përkohësisht marrëveshjen për të blerë Tëitter-in. Lajmi vejën vetëm disa javë pasi miliarderi ra dakord që ta blinte kompaninë private për 44 miliardë dollarë.

“Marrëveshja për Twitterin është përkohësisht në pritje për të marrë detaje që mbështesin llogaritjen se llogaritë e padëshiruara  ose të rreme  përfaqësojnë me të vërtetë më pak se 5% të përdoruesve”, shkroi Musk në një postim në rrjetin social

Lajmi bëri që aksionet e Twitter të bien më shumë se 20% para hapjes së tregut të stokut.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Show Biz

Nuk shkoi në finale, por shihni ç’bën për Ronelën publiku në Itali

Ronela Hajati ka qenë në vëmendje të mediave e rrjeteve sociale pas performancës në Eurovision, ku ndezi skenën dhe i ktheu të gjithë sytë nga vetja. Por ndonëse nuk arriti të shkonte në finale, këngëtarja ka fituar dashurinë e publikut. Këtë e vërteton dhe video e saj e fundit e postuar në Instagram ku shihet se publiku në Itali është çmendur teksa ajo performon "Sekret". Ronela s’mundi ta lë skenën […]

today13/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%