play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Edhe pse nuk është waterproof IPhone 14 e kaloi provën e rezistencës ndaj ujit!

today21/09/2022

Background
share close

Një YouTuber ka publikuar një video në llogarinë e tij, “HaerteTest”, duke testuar në ujë telefonin iPhone 14 Pro Max.

Ai e fut disa herë telefonin në ujë, por nuk e mban në periudha të gjata kohore.

Telefoni duket se punon mjaft mirë dhe nuk pëson ndonjë defekt.

iPhone 14 nuk është rezistent ndaj ujit (waterproof), por krenohet me një vlerësim IP68 që nënkupton rezistencën më të lartë ndaj ujit dhe pluhurit, por jo edhe i papërshkueshëm nga uji (waterproof).

Të gjitha modelet e reja në gamë kanë këtë vlerësim IP68,që domethënë “Mbrojtja e Depërtimit” është e rregulluar dhe standardizuar ndërkombëtarisht.

Shifra e parë tregon mbrojtjen kundër lëndëve të ngurta – pluhuri, yndyra, rëra, etj. Numri 6 është vlerësimi më i lartë i mundshëm.

Numri 8 këtu do të thotë se pajisja është në gjendje t’i mbijetojë zhytjes deri në 6 metra uji të ëmbël për deri në 30 minuta.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

High Tech Time

“Starlink” tani i disponueshëm në çdo kontinent. Elon Musk nuk ndalet.

Elon Musk tha se shërbimi i internetit satelitor i “SpaceX”, Starlink, është i disponueshëm në çdo kontinent, që do të thotë se kishte arritur qëllimin e tij për të ofruar mbulim në mbarë botën. CEO i SpaceX shkroi në Twitter: “Starlink tani është aktiv në të gjitha kontinentet, përfshirë Antarktikun”. Postimi i tij erdhi kur ai postoi në Twitter  se Starlink ishte “i destinuar vetëm për përdorim paqësor”. “SpaceX” prezantoi […]

today21/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%