play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

E ARDHMJA E TELEVIZOREVE INTELIGJENTE ESHTE PREMTUESE

today14/01/2022

Background
share close

Televizorët MICRO LED, Neo QLED dhe Lifestyle vijnë me avancimet më të fundit në cilësinë e figurës, teknologjinë e zërit dhe veçoritë inteligjente. Neo QLED të optimizuara me Smart Hub-in e ri që mundëson kurimin e përmbajtjes, claud gaming, video call, kryerjen e shumë detyrave në ekran, menaxhimin e NFT-ve dhe më shumë. Linja e zgjeruar dhe aksesorët ofrojnë personalizim të shtuar për një përvojë video dhe audio të përshtatur.Samsung Electronics, zbuloi televizorët e tij më të rinj MICRO LED, Neo QLED dhe Lifestyle përpara Consumer Electronics Show 2022.Me përparimet në cilësinë e figurës dhe zërit, më shumë opsione të madhësisë së ekranit, aksesorë të personalizuar dhe një ndërfaqe të përmirësuar, ekranet e vitit 2022 sjellin vizioni “Screens Everywhere, Screens for All” , më afër realitetit.Ekranet Lifestyle 2022 të Samsung ndërthurin pa probleme dizajnin dhe teknologjinë për një përvojë unike dhe të personalizuar.Një ekran i ri mat me veti kundër shkëlqimit, anti-refleks dhe kundër gjurmëve të gishtave është aplikuar në The Frame, The Sero dhe The Serif, si rezultat, ekrani i ri mat në televizorët Lifestyle 2022 mori tre verifikime nga UL (Underwriter Laboratories) për të qenë ‘Reflection Glare Free’, ‘Discomfort Glare Free’ dhe ‘Disability Glare Free’.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *