play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Club Goes To Hollywood

Dua Lipa tani është zyrtarisht një vajzë “Porsche”

today01/12/2023

Background
share close

Dua Lipa ka qenë gjithmonë një adhuruese e makinave sportive – dhe markës “Porsche” në veçanti.

Kjo është arsyeja pse kengetarja  dhe prodhuesi i famshëm i makinave sportive  po bashkojnë forcat për një bashkëpunim.

Në anën tjetër, me historinë e saj 75-vjeçare, kompania e makinave  Porsche “ ka një tërheqje të ngjashme, me makina të frymëzuara nga dizajni klasik, mjeshtëria dhe sharmi i parezistueshëm, të cilat kombinojnë gjithashtu inovacionin dhe përsosmërinë moderne.

Dua Lipa zyrtarisht ambasadore e markës “Porsche”, nënshkruan kontratë multimilionëshe - Lajmet e fundit - Zëri

Partneriteti i bërë publik tashmë në Instagram, e shfaq Dua Lipën pas timonit të “Porsche”-eve klasike dhe moderne, si legjenda ‘911’ dhe ‘Taycan futuristik’ tërësisht elektrik, duke u kërkuar fansave që “të mbajnë sytë hapur për atë që do të vijë në të ardhmen…”.

Ky partneritet i ri mes Dua Lipës dhe “Porsche”-s, përfaqëson konvergjencën e dy emrave me fuqi të jashtëzakonshme yjesh, qoftë në industrinë e muzikës apo në industrinë e automjeteve.

Pop star with a soft spot for sports cars: Dua Lipa and Porsche join forces - Porsche Newsroom

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%