play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Club Goes To Hollywood

Dua Lipa na solli “Houdini”-n që na duhej! (VIDEO)

today10/11/2023

Background
share close

“Houdini” quhet kënga e re që ka prezantuar  Dua Lipa. Kjo është kënga e parë që artistja  ka sjellë  nga albumi i saj i ri, që do të publikohet në vitin 2024.

Kënga që sjell një frymë disco-pop   të viteve 80 është bashkëshkruar nga ylli i muzikës elektronike Kevin Parker.
Ndër të tjera, “Houdini” është një paralajmërues i asaj që duhet pritur në albumin e ardhshëm të Lipës.

28-vjeçarja që ka fituar tre çmime Grammy pas publikimit  të albumit “Future Nostalgia” në vitin 2020 dhe turneut pasues, u mor me projekte të tjera.

Ajo bëri një këngë me këngëtarin e mirënjohur Elton John dhe pushtoi toplistat duke qëndruar në vendin e parë.

Më pas ajo bëri edhe kolonën zanore të filmit “Barbie”, “Dance The Night Away”.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%