play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Club Goes To Hollywood

“Ç’ka ka me hongër” Kjo është fraza shqip që dëgjohet më shumë në shtëpinë e Dua Lipës.

today12/05/2022 5

Background
share close

 

Dua Lipa, është në kopertinën qershorit të   revistës prestigjioze “Vouge US”

Përveç fotove në  brendësi,kjo  intervistë  e sjell këngëtaren 26-vjeçare,me një reflektim  për fillimet në karrierë, dashurinë për muzikën, turneun “Future Nostalgia”, angazhimin si aktiviste për çështjet që e prekin rininë, praktikimin e yogas si metodë për ta menaxhuar stresin dhe lodhjen.

 

Dua-Lipa-Vogue-Magazine-June-July-2022-Issue-Magazines-Editorials-Tom-Lorenzo-Site  (3) - Tom + LorenzoDua Lipa - Vogue June/July 2022 • CelebMafia

“Gjithçka që kam dashur në jetë ka të bëjë me muzikën. Synimi im ishte të bëja muzikë mjaftueshëm të mirë, në mënyrë që njerëzit të flasin për të. Por, nëse nuk je një artiste e formuar plotësisht që është trajnuar në kampin e yjeve të muzikës pop për shumë vjet, para se të dalësh në skenë për herë të parë, një hap i gabuar, një lëvizje e gabuar, një kërcim që nuk funksionon në të vërtetë mund të përdoret kundër teje. Kjo ishte e vështirë për mua, të adaptohesha me gjykime kaq të ashpra në fillimet e karrierës”, deklaroi Lipa.

Kur u pyet se cila është fraza më e përdorur në shtëpinë e saj ajo u përgjigj:” “Ç’ka ka me hongër”,duke shtuar se mamaja e saj bën gatime të mrekullueshme shqiptare për të cilat e merr malli sa here është në turne.

Dua iu përgjigj gjithashtu edhe 73 pyetjeve të famshme të revistës “Vouge”.

 

 

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Bota

Krimet e luftës, miratohet rezoluta në OKB për të hapur hetimin

Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut ka miratuar sot rezolutën për të ngritur një hetim mbi akuzat për abuzime nga trupat ruse në Ukrainë. Kjo rezolutë u votua nga 33 anëtarë, ndërsa e vetmja votë kundër ishte Kina dhe Eritrea, ndërsa 12 shtete abstenuan. Ukraina pretendon se ka identifikuar qindra kriminelë të dyshuar të luftës në vazhdën e pushtimit rus të vendit, që filloi në fund të shkurtit. […]

today12/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%