play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Rajoni

Bullgaria hoqi veton ndaj Maqedonisë së Veriut, rrëzohet qeveria

today22/06/2022

Background
share close

Kiril Petkov 700x430

Rrëzohet qeveria e kryeministrit Kiril Petkov në Bullgari. Pas një mocioni mosbesimi qe u mbajt sot ne Parlamentin bullgar, u votua pro rrëzimit te Ekzekutivit.

Rrëzimi i qeverisë bullgare erdhi fill pasi ky shtet i hoqi veton Maqedonisë së Veriut.

Në parlamentin bullgar u votua me 123 vota pro shkarkimit nga 116 kundër.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Aktualitet

Zgjidhet drejtoresha e re e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit

Qeveria ka zgjedhur drejtoreshën e re të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit Burime per Club Fm bëjnë me dije se në krye të këtij institucioni është zgjedhur Abigela Voshtina, e cila pason në këtë detyrë Zana Çelën. Qeveria e ka marrë vendimin në mbledhjen e sotme. Voshtina u zgjodh mes shtatë kandidaturave nga një komision i ngritur nga Ministria e Kulturës, ku kishte specialistë shqiptarë dhe të huaj. Ajo […]

today22/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%