play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sociale

Avokati i Popullit nis konsultimin publik për respektimin e Drejtave Kushtetuese gjatë proceseve penale

today07/05/2024

Background
share close

Avokati i Popullit njofton se “Raporti mbi Respektimin e të Drejtave Kushtetuese dhe Ligjore në Procesin Penal” është publikuar për diskutim publik. Ky raport paraqet një analizë të hollësishme të një sërë çështjeve që lidhen me garancitë proceduriale në një proces penal dhe është bazuar në hulumtimin e ankesës së gazetarit Elton Qyno.

Institucioni i Avokatit të Popullit thekson se gjatë fazës së diskutimit publik është e rëndësishme të evidentohet një angazhim i të gjithë aktorëve, për t’i trajtuar me seriozitet gjetjet dhe rekomandimet e raportit.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *