play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Ariana Grande 20 herë në Guiness!

today21/09/2022

Background
share close

Kengetarja amerikane Ariana Grande eshte bere 20 here pjese e librit te rekordeve Guiness.

Nje nga arsyet eshte ‘debutimi i shumicës prej këngëve të saj në Nr.1 në Billboard Hot 100”, me pesë të renditura në krye të top listave,si e vetmja  artiste që e ka arritur këtë në histori.

Rekorde te tjera vijne per cilesimin si Artistja femër më e ndjekur në Spotify.

Artistja me më shumë  hyrje në klasifikime muzikore  në ShBA(40),artistja femer  me këngët më të transmetuara në Spotify brenda një jave,me më shumë abonente  në YouTube,me më së shumti dëgjues në Spotify.

Inside the Divine World of Spotify's Ariana Grande 'Sweetener The  Experience' — Spotify

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Guinness

633 zhytës në fund të oqeanit për të thyer një rekord Guiness!

633 zhytës kanë thyer rekordin Guinness duke pastruar oqeanin nga plehrat. Kjo ndodhi në 16 shkurtin e 2019-ës pranë "Deerfield Beach International Fishing Pier". Gjyqtari i Guinness, Michael Empric bëri një udhëtim të rrallë nga New York City për të bërë numërimin zyrtar të zhytësve. “Unë në të vërtetë qëndrova aty dhe i kam numëruar të gjithë kur u futën në ujë”, tha ai. Zhytësit hynë në oqeanin me dallgë […]

today21/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%