play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Apple po sjell IPadin me portë USB

today15/06/2022

Background
share close

Apple do të integrojë  teknologjinë e re në modelet e reja të iPad.

Tableti i ri i kompanisë Apple do  të kalojë  nga porti  Lightning në atë USB-C, e ky produkt i ri i Apple pritet të vijë  në vjeshtë.

 

USB-C to SD Card Reader - Apple

Modelet e reja të iPad, përdoruesit munden tabletët në mënyrë direkte t’i lidhin me monitorë dhe pajise tjera – që do të rrisë  shpejtësinë e bartjes së të dhënave nga njëra pajisje në tjetrën.

“Apple”  këtë iPad do të duhej ta pajiste me procesorin A14 Bionic, bashkë me  përkrahjen  për 5G.

Megjithatë informacione për dizajnin nuk ka si dhe nëse do të përkrahet nga Magic Keyboard apo Pencil të gjeneratës së dytë.

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Club Goes To Hollywood

“Persuasion”,filmi bazuar në romanin e Jane Austen vjen në Netflix më 15 korrik

Është publikuar traileri i parë i dramës së ardhshme amerikane, “Persuasion”, i cili vjen me regji të Carrie Cracknellit dhe skenar të shkruar nga Ron Bass dhe Alice Victoria Winslow. Filmi bazohet në romanin me të njëjtin titull  të autores së famshme, Jane Austen. Ai  sjell historinë e një vajze të re të quajtur Anne Elliot, e cila është 27-vjeçare dhe ende e pamartuar. Megjithatë, shtatë vjet më parë ajo […]

today15/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%