play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Ai është qeni më i vjetër në botë dhe ka një vend në Guiness!

today10/03/2023

Background
share close

Libri i Rekordeve Guiness  futi në listë qenin më të vjetër në botë.

I quajtur Bobi, qeni 30-vjeçar ia kaloi qenit Bluey nga Australia, që deri më tani mbante këtë rekord si 29-vjeçar.

Bobi është 30 vjec  e 266 ditë.

Ai ka jetuar gjithë jetën me  familjen e tij në Portugali, ndërsa mosha i është konfirmuar nga Qendra Mjekësore e Veterinarisë në Leira.
The dog, Bobi, that broke the record for oldest dog ever at 30 years-old, is pictured at Conqueiros, in Leiria, Portugal, February 4, 2023. (Reuters)

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

High Tech Time

“Spotify” arrin 500 milionë dëgjues në muaj!

Kompania teknologjike "Spotify" ka thënë së fundi  se do të prezantojë veçori të reja si riorganizimi inteligjent dhe shikimet paraprake të podkasteve, si dhe listave të luajtjes së muzikës në platformën e saj të transmetimit audio, pasi ka kaluar 500 milionë dëgjues aktivë mujorë. Kompania  suedeze, e cila ka investuar shumë në ndërtimin e biznesit të saj të podkasteve dhe librave audio në vitet e fundit në përpjekje për të […]

today10/03/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%