play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Abonentët e “Netflix” shtohen ndjeshëm pavarësisht kufizimit të fjalëkalimeve!

today12/06/2023

Background
share close

Ndërsa kishte prej përdoruesve të cilët mbyllën llogaritë e tyre “Netflix” pasi kompania vendosi të ndalonte praktikën e shkëmbimit të fjalëkalimeve, sistemi i ri i platformës po nis  të japë frytet e saj.

Sipas të dhënave të firmës analitike “Antenna”, Netflix vërejti një rritje të ndjeshme të regjistrimeve të llogarive të reja pasi sistemi i ri hyri në fuqi në SHBA dhe disa vende të botës në fund të muajit maj.

“Netflix”  pati regjistrimet më të larta në 4 vite e gjysmë.

Më 26 dhe 27 maj kishte afro 100 mijë regjistrime çdo ditë.

Përgjatë katër ditëve, kompania kishte mesatarisht 73 mijë regjistrime të reja, një statistikë 102 % më e lartë nëse krahasohet me mesataren e 60 ditëve të shkuara.

Edhe pse mbyllja e llogarive shënoi rritje gjithashtu, regjistrimet i tejkaluan ato.

Netflix: Vše, co potřebujete vědět | Alza.cz

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%