play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Aaron Bartholmey hyri në Guiness me një koleksion lapsash!

today10/11/2023

Background
share close

Një burrë nga Iowa po synon të futet në Librin e Rekordeve Guiness për koleksionimin më të madh të lapsave.

Aaron Bartholmey i ka mbledhur  69.255 lapsa, ndërsa këtë shifër po synon ta rrisë, derisa të arrijë qëllimin.

36-vjeçari e dorëzoi koleksionin e tij të lapsave në Muzeun e Shoqërisë Historike, ku publikisht iu numëruan lapsat e mbledhur, në mënyrë që të aplikohet për Guiness.

Në mesin e lapsave ka edhe ata që janë punuar 100 vjet më parë, lapsa të tipave dhe të kompanive të ndryshme punuese.

Aaron Bartholmey, 36, of Colfax shares but a fraction of what he claims is a 70,000 advertising pencil collection. The history buff and former teacher began his collection as early as 6 years old. Bartholmey held a public event on July 1 for a Guinness World Record attempt for largest pencil collection. The current record is more than 24,000 pencils.

 

Aaron Bartholmey, 36, of Colfax shares but a fraction of what he claims is a 70,000 advertising pencil collection. The history buff and former teacher began his collection as early as 6 years old. Bartholmey held a public event on July 1 for a Guinness World Record attempt for largest pencil collection. The current record is more than 24,000 pencils.

 

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%