play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Club Goes To Hollywood

Alec Baldwin sërish nën akuza! Hannah Gutierrez-Reed e padit në gjykatë për filmin “Rust”

today17/01/2022

Background
share close

Përgjegjsëja e armëve për filmin “Rust” – ku  drejtorja e fotografise u qëllua për vdekje nga një plumb i vërtetë në tetor – po ia hedh një pjesë të fajit aktorit Alec
Baldwin për dështimin e tij për të marrë pjesë në një seancë stërvitore para
xhirimeve.Hannah Gutierrez-Reed ngriti një padi në një gjykatë të Bernalillo County,
New Mexico të mërkurën që pretendon se Baldwin, 63 vjeç, injoroi një kërkesë për të
marrë pjesë në një seancë stërvitore për gjuajtje me armë rreth një javë para
tragjedisë.Përgjegjësja e armëve fajësoi gjithashtu asistentin e regjisorit David Halls për
mosrespektimin e protokollit të vendosur kur ai dyshohet se ia dorëzoi Baldwinit armën
pa e thirrur më parë për ta inspektuar armën para përdorimit, thuhet sipas padisë
Dokumenti prej 24 faqesh është gjithashtu i mbushur me detaje rreth një grupi të
mbushur me mosmarrëveshje të hidhura, pakujdesi dhe anekdota që detajojnë një
mospërfillje të sigurisë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *