play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  LIVE CLUB FM SHQIPËRI

 • cover play_arrow

  LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

 • cover play_arrow

  LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Club Goes To Hollywood

7 minutat historike të Johnny Depp në festivalin e Kanës!

today19/05/2023

Background
share close

Johnny Depp iu rikthye ekranit te madh pas gjyqit famëkeq,duke u shfaqur me premieren e filmit te tij te fundit e cila hapi  kete edicion te 76-te te festivalin te filmit ne Kanë.

Pas premierës së dramës së tij biografike franceze, aktori mori një ovacion prej shtatë minutash.

Depp mezi mbajti lotët ndërsa të pranishmit shpërthyen në brohoritje për performancën e tij si Mbreti Louis XV.

Johnny Depp Receives Applause as He Walks Red Carpet at Cannes

Festival de Cannes on Twitter: "✨ Montée des Marches - Red Steps ! JEANNE DU BARRY by MAÏWENN - Film d'ouverture - Opening Film - Avec/With Maïwenn & Johnny Depp #Cannes2023 #HorsCompetition #

Johnny Depp's new film kicks off Cannes Film Festival | CNN

Sipas Variety, Depp tha gjithashtu se: “Unë nuk ndihem i bojkotuar nga Hollywood sepse nuk mendoj për Hollywood”.

“Jeanne du Barry” tregon historinë e Jeanne Bécu, Comtesse du Barry, e cila njihej si Madame du Barry dhe ishte dashnore e mbretit Louis XV.

Në prill, shefi i Kanës Thierry Frémaux foli me Deadline për vendimin për të hapur festivalin me filmin e Depp, duke e quajtur atë “një film të bukur”.

“Filmi i hapjes duhet të dalë njëkohësisht edhe në kinematë franceze. Ne nuk vendosim filma në platformë në atë vend, sepse duam që Franca të marrë pjesë në festival,” tha Frémaux.

“Filmi është një sukses dhe Johnny Depp [si Louis XV] është i mrekullueshëm në të.”

Johnny Depp on the red carpet at Cannes Film Festival 2023 and as King Louis XV in "Jeanne Du Barry."

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%