play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

633 zhytës në fund të oqeanit për të thyer një rekord Guiness!

today21/09/2022

Background
share close

633 zhytës kanë thyer rekordin Guinness duke pastruar oqeanin nga plehrat. Kjo ndodhi në 16 shkurtin e 2019-ës pranë “Deerfield Beach International Fishing Pier”.

Gjyqtari i Guinness, Michael Empric bëri një udhëtim të rrallë nga New York City për të bërë numërimin zyrtar të zhytësve.

“Unë në të vërtetë qëndrova aty dhe i kam numëruar të gjithë kur u futën në ujë”, tha ai.

Zhytësit hynë në oqeanin me dallgë dhe duhej të qëndronin në ujë të paktën 15 minuta për t’u numëruar.

Dahlia Bolin, 13 vjeç, ishte në mesin e tyre. Ajo dhe nëna e saj Rebecca erdhën nga Mackinaw, Illinois, për të ndihmuar në thyerjen e rekordit në Guinness dhe mbledhjen e mbeturinave.

Eventi u organizua nga ambientalist RJ Harper, i cili ndihmoi në rekrutimin e zhytësve dhe  tha se në oqean është bërë një pastrim i plotë nga mbeturinat ndërsa   ishte një gjë e jashtëzakonshme kur shikoje bashkë 633 zhytës.

Harper tha se shpreson që pastrimi do të frymëzojë pjesëmarrësit për të mbajtur pastër ujërat pranë shtëpive të tyr

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Show Biz

“Po jetoj një përrallë…”/Rita Ora marrëzisht e dashuruar me regjisorin Taika Waititi!

Së fundmi, këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Rita Ora ka folur për herë të parë për martesën e saj me regjisorin Taiki Waititi pasi u martua në fillim të kësaj vere. 31 vjeçarja shprehet se është “kokë e këmbë” e dashuruar me 47-vjeçarin dhe po planifikon një tjetër dasmë të madhe në Londër për miqtë dhe familjen e saj. Rita ndërkaq tha se ishte e frymëzuar për të gjetur […]

today21/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%