play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

5 vjeçarja britanike që botoi libër hyn në Guiness

today16/06/2022

Background
share close

Bella Jay Dark hyri  në Librin e Rekordeve “Guiness”, pasi botoi librin e saj në moshë shumë të vogel.

5 vjeçarja nga Britania e Madhe, shkroi librin “The Lost Cat”, ndërsa u shit të paktën në 1 mijë kopje.

5-Year-old's Book is Published, Earning Her Guinness Record as World's Youngest Author

“Libri flet për një mace që largohet nga shtëpia, humbet dhe e kupton që nuk duhet ikur pa nënën e saj”, rrëfeu Bella.

Atë e ndihmoi nëna e saj, ndërsa të dy prindërit thanë se ndjehen të lumtur me arritjen e vajzës.

Bella bëri me dije  se së shpejti do t publikojë “The Lost Cat 2”.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Club Goes To Hollywood

J.Lo “diva” e vetëshpallur që qan për një Oscar

“ Halftime” është dokumentari që ka bërë bujë pak ditë pas shfaqjes në platformën Netflix. Rrugëtimi personal dhe profesional i artistes Jennifer Lopez,vjen i pasqyruar nga fëmijëria vështirësitë për të depërtuar në industrinë e argëtimit. Prindërit e saj u zhvendosën në New York kur ajo ishte ende e vogël dhe përpjekjet e vazhdueshme për të bërë përpara kanë qënë të pandalshme. Hershëm ajo kujton se njerëz të fushës i kishin […]

today16/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%