play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Club Goes To Hollywood

5 fakte interesante për muzikën e Bebe Rexhës!

today21/03/2024

Background
share close

Këngëtarja me famë botërore, me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, në një intervistë për “Billboard” ka treguar pesë gjëra rreth muzikës së saj që deri më tani nuk i ka bërë të ditura.

Ajo ka thënë se videoja e saj e preferuar është ajo e këngës “Sacrifice”, e cila ishte frymezuar  nga filmi “Blade”.

“Unë dhe shoqet e mia shkojmë të hakmerremi ndaj një personi shumë të keq”, ka thënë ajo duke shpjeguar videon.

Ajo  ka treguar se procesi i regjistrimit  të këngëve të saj gjithmonë ndryshon në momentet e fundit, pasi gjithnjë i ndodh  diçka rrugës dhe dëshiron të shkruajë rreth asaj që i ndodh.

“Këngët më të suksesshme të mijat janë ato të cilat i kam nisur  t’i punoj  pa askënd, vetëm me piano”, ka thënë kengetarja.

Këngëtarja ka thënë se i pëlqen shumë të performojë në Amsterdam, por gjithashtu i ka pëlqyer shumë edhe kur ka kënduar në Japoni dhe se i pëlqen gjithashtu shumë të takojë shumë njerëz nëpër botë.

Singer Bebe Rexha is smacked in the face mid-concert by a fan throwing a  phone | Marca

Albumi i saj i parë është quajtur “Expectations” bazuar në një këshillë që i kishte dhënë një menaxher pasi i kishte thënë se “gjëja më e mirë në jetë është të mos kesh pritshmëri”. “Prandaj albumin tim të parë e quajta ‘Expectations’”, ka thënë Rexha.

Expectations de Bebe Rexha, CD con louviers - Ref:119247837

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%