play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: September 2023

193 Results / Page 1 of 22

Background

Bota

Inteligjenca artificiale kërcënim për zgjedhjet në botë në 2024

  Zgjedhjet në mbarë botën po përballen me një kërcënim nga aktorë të huaj, një kërcënim që përfshin inteligjencën artificiale. Vendet që përpiqen të ndikojnë në zgjedhjet e njëri-tjetrit hynë në një epokë të re në vitin 2016, kur rusët nisën një sërë fushatash dezinformuese në mediat sociale që synonin zgjedhjet presidenciale në SHBA. Gjatë shtatë viteve të ardhshme, një numër vendesh kryesisht Kina dhe Irani  përdorën mediat sociale për […]

today29/09/2023

Bota

“Të dua përgjithmonë”, partnerja e Silvio Berlusconit i dedikon një postim manjatit në rastin e ditëlindjes së tij

Marta Fascina, partnerja e fundit e Silvio Berlusconit, shprehu dashurinë e saj për manjatin e ndjerë me rastin e ditëlindjes së tij në një postim të veçantë në Instagram. Po të ishte ende gjallë, “Cavalieri” sot do të kishte mbushur 87 vjeç. “Ju keni bërë vetëm mirë Italisë dhe italianëve. Ju dhatë dashuri, shpresë, harmoni dhe besim të pakushtëzuar. Ju më ngrohët dhe më ndriçuat zemrën çdo ditë”, ka shkruar […]

today29/09/2023

Sport

Shmanget tragjedia, Alexis Beka Beka jashtë rrezikut pas tentativës për vetëvrasje

Një lajm tronditës qarkulloi sot fillimisht nga mediat francize, ku mesfushori i Nice, Alexis Beka Beka tentoi vetëvrasjen nga një urë në qytetin francez të Nice. Në mënyrë të shpejtë, forca të shumta policie dhe të emergjencës civile zbarkuan në vendngjarje për të qetësuar situatën e për të negociuar me të. Gjithashtu atje mbërriti edhe psikologu i skuadrës së Nice për të bindur 22-vjeçarin të largohej prej aty. Sipas informacioneve […]

today29/09/2023

Bota

Londra do të hapë për publikun tunelet sekrete të Luftës së Dytë Botërore

Janë zbuluar planet për atë që premton të jetë atraksioni turistik më spektakolar i nëndheshëm i Londrës. Transformimi prej 268 milionë dollarësh i një serie tunelesh të Luftës së Dytë Botërore në një përvojë të mrekullueshme. Dikur këto tunele mbroheshin nga “Akti i Sekreteve Zyrtare të Mbretërisë së Bashkuar”, ish-tunelet e spiunazhit do të ripunohen nga një ekip që përfshin arkitektët që qëndrojnë pas Kopshteve të Singaporit dhe Stacionit të […]

today29/09/2023

Politikë

Rama: Prej 1 Tetorit, mbi 767 mijë pensionistë përfitojnë rritje në masën 8.6% të pensionit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke postuar në lidhje me vendimin më të fundit për indeksimin e pensionit. Prej 1 Tetorit mbi 767 mijë pensionistë do të përfitojnë rritjen në masën 8.6% të pensionit të tyre. “Mirëmëngjes dhe duke ju njoftuar se prej 1 Tetorit, mbi 767 mijë pensionistë të të gjitha kategorive do të përfitojnë rritjen në masën 8.6% të pensionit të tyre, ju uroj një ditë […]

today29/09/2023

Sport

UEFA Development U-15/ Shqipëria luan ndeshjen e dytë ndaj Maltës

Shqipëria U-15 për vajza luajti sot ndeshjen e dytë të turneut ‘UEFA Development’ për këtë grupmoshë ndaj Maltës. Koha e rregullt e takimit të zhvilluar në ‘Shtëpinë e Futbollit’ u mbyll me barazimin 3-3, teksa nga pika e bardhë e penalltive u treguan më të sakta maltezet, duke fituar ndeshjen 3-2. Golat për Shqipërinë u shënuan nga Audrita Lajthiza, Suada Braha dhe Zakea Tanaj. Trajneri i ekipit U-15, Kreshnik Krepi […]

today29/09/2023

Politikë

Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 Shtator dhe se i ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike për ngjarjet e asaj dite. Ai e ka bërë këtë deklaratë përmes një letre të lexuar nga avokati i tij Goran Petronijeviq për publikun nga Beogradi. Si pasojë e përleshjeve të Policisë me një grup të armatosur në këtë pjesë në veri të Kosovës – […]

today29/09/2023

Show Biz

Selena dhe Justin paskan një tatuazh të përbashkët?!

Selena Gomez dhe Justin Bieber janë padyshim një nga ish-çiftet më të komentuara ndonjëherë. Ndonëse janë ndarë shumë vite më parë dhe secili ka vazhduar jetën e tij, kujtojmë këtu që këngëtari është i martuar me Hailey Bieber, fansat sërish nuk i ndajnë nga njëri-tjetri. Së fundmi në internet po qarkullon një video e cila tregon se dyshja paskan një tatuazh të përbashkët Të dy ata kanë të tatuazhuar dy […]

today29/09/2023

Show Biz

Aktori shqiptar, pjesë e serialit të famshëm “The Walking Dead”

Shqiptarët po na bëjnë krenarë në mbarë botën dhe sukseset e tyre janë të panumërta! Prej katër vitesh, aktori i njohur Genc Jakupi ka arritur suksese të mëdha në kinematografinë ndërkombëtare. Një arritje të tillë aktori e ka shtuar edhe së fundmi duke u bërë pjesë e serialit televiziv amerikan “The Walking Dead”. Jakupi do të luajë personazhin me emrin ‘Armand’ dhe do të debutoj në episodin e katër të […]

today28/09/2023

0%