play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: August 2022

277 Results / Page 1 of 31

Background

High Tech Time

“VIVAX” marka e parë kroate që sjell televizorin me teknologjinë QLED!

Marka “VIVAX”  është marka e parë në Kroaci dhe në rajonin më të gjerë që nisi prodhimin e televizorëve Android me teknologjinë QLED të cilësisë së lartë. Seria e re Q e televizorëve 4K QLED do të shfaqet për herë të parë në fillim të shtatorit të këtij viti në panairin kryesor evropian të elektronikës së konsumit, panairin IFA në Berlin. Seria Q e certifikuar nga Google e televizorëve VIVAX […]

today31/08/2022

Club Goes To Hollywood

Dua Lipa konsiderohet në rrjet si “Cher” e brezit të saj. Cher reagon në Twitter!

Ikona e muzikës, Cher iu përgjigj një postimi në Twitter që e krahasonte atë me yllin e popit, Dua Lipa, e cila është gati gjysmë shekulli më e re se ajo. Një fanse në Twitter shkroi: “Dua Lipa, Cher e gjeneratës sonë”, mbi një foto  të Duas që ka një ngjashmëri të dukshme fizike me artisten. Ata kishin postuar një foto të dy këngëtareve krah për krah që duken jashtëzakonisht […]

today31/08/2022

Aktualitet

Sot protestë në sheshin “Nënë Tereza” pas ngjarjes së rëndë në Prishtinë

Teksa pasditen e sotme në kryeqytet do të mbahet një protestë për solidarizim me ngjarjen e rëndë që ndodhi në Prishtinë ku një 11-vjeçare u përdhunua, vjen një reagim nga kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta. Ky i fundit përmes një mesazhi në ‘Facebook’ pohoi se mbështeste protestën për mbrojtjen e vajzave dhe grave nga dhuna patriarkale. MESAZHI I METËS 🇦🇱❤️🇽🇰 Mbështes dhe solidarizohem plotësisht me protestën ‘Solidaritet me […]

today31/08/2022

Shëndetësi

Këto 8 shenja paralajmërojnë një muaj para sulmin në zemër

Sulmet në zemër janë të frikshme. Sidomos, sepse shpesh është e vështirë të parashikohet se kur dhe kë do të godasë. Por nuk ka asnjë arsye për të jetuar me frikë të vazhdueshme se do të jeni viktima e radhës e atij episodi kardiovaskular, jo nëse mbani në mend disa shenja “kyçe”. Shikoni 8 shenjat se jeni në rrezik për një atak në zemër Dhimbje barku Nëse keni vënë re se stomaku juaj është i shqetësuar kohët e fundit […]

today31/08/2022

Sport

Skandal në US Open/ Puthjet në buzë dhe prekjet intime të tenistes 16-vjeçare “trondisin” rrjetin

Bota e tenisit pati një reagim të jashtëzakonshëm ditën e sotme, pasi një video qarkulloi në rrjetet sociale, menjëherë pas fitores së tenistes 16-vjeçare çeke Sara Bejlek për t’u kualifikuar në US Open. Bejlek u kualifikua për turneun e saj të parë Grand Slam duke mposhtur një numër kundërshtarësh, ku e fundit në radhë ishte Heather Watson nga Mbretëria e Bashkuar. Pas fitores së adoleshentes çeke ndaj Watson, kamerat kapën […]

today31/08/2022

Bota

U godit në kokë nga breshri, vdes foshnja 20 muajshe (Video)

Një foshnjë 20 muajshe ka humbur jetën në Spanjë pasi u godit në kokë nga breshri në rajonin e Girona-s. Breshëri prej 10 centimetrash shkaktoi lëndime të tjera dhe sipas meteorologëve spanjollë është breshëri më i madh në rajon në 20 vitet e fundit. Gjithçka ndodhi mëngjesin e së martës kur foshnja që ndodhej jashtë u godit në kokë nga breshëri i madh. Ai u dërgua menjëherë në spital dhe […]

today31/08/2022

Ekonomi

Bordi njofton ÇMIMET e reja: Benzina ulet me 2 lekë e nafta me 9 lekë, bie dhe gazi

Bordi i Karburanteve ka vendosur sot çmimet e reja të shitjes së benzinës, naftës dhe gazit, ku vihet re një ulje e benzinës dhe e naftës. Respektivisht 2 lekë për të parën dhe 9 lekë për të dytën. Edhe gazi është ulur me 1 lekë dhe nga sot do të shitet me 78 lekë/litri. Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi sot, datë 31 Gusht ora 18.00 […]

today31/08/2022

Show Biz

Leonardo DiCaprio dhe Camila Morrone i japin fund lidhjes pas katër vitesh bashkë

Leonardo DiCaprio dhe Camila Morrone i kanë dhënë fund lidhjes pas katër vitesh së bashku, sipas People. Burimet konfirmuan lajmin për median, por nuk u dha një arsye për ndarjen. Herën e fundit që DiCaprio, 47 vjeç, dhe Morrone, 25 vjeç, u fotografuan së bashku ishte fundjava e 4 korrikut. Aktori dhe modelja u panë në atë kohë duke ecur përgjatë plazhit me qentë e saj në Malibu, Kaliforni. Megjithatë, […]

today31/08/2022

Bota

Ndahet nga jeta udhëheqësi i fundit i Bashkimit Sovjetik, Mikhail Gorbaçov

Presidenti i fundit i Bashkimit Sovjetik, Mikhail Gorbachev ka ndërruar jetë në Moskë, në moshën 92-vjeçare. Sipas agjencisë ruse të lajmeve, Gorbaçov ka humbur betejën me një sëmundje të rëndë. “Mikhail Sergeevich Gorbachev vdiq këtë mbrëmje pas një sëmundjeje të rëndë dhe të zgjatur,” tha Spitali Klinik Qendror, sipas RIA. Gorbaçov është vlerësuar për rolin e tij në bashkimin e vendit, ndonëse në Rusi figura e tij është diskutuar vazhdimisht. […]

today31/08/2022

0%