play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: April 2022

80 Results / Page 1 of 9

Background

Sociale

Zvicra heq të gjitha kufizimet për Shqipërinë

Zvicra ka hequr te gjitha masat kufizuese për shqiptaret qe duan te udhëtohet drejt saj. Ministria e Puneve te Jashtme bën me dije se nga data 2 maj situata kthehet ne kushtet para pandemisë pa asnjë kufizim. NJOFTIMI: Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se autoritetet zvicerane kanë hequr të gjitha masat shtrënguese për shtetasit shqiptarë që udhëtojnë drejt Zvicrës. ✅ Ky vendim hyn në fuqi nga data […]

today28/04/2022

Politikë

Donfried nuk e takoi Berishën: Nuk kemi punë me non-gratat

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike Karen Donfried, e cili zhvilloi një vizitë dy ditore në Shqipëri, në një intervistë për Zërin e Amerikës, ka shpjeguar arsyet se përse nuk takoi ish-kryeministrin Sali Berisha, por njohur si përfaqësues të opozitës Enkelejd Alibeajn, Gazment Bardhin dhe Jorida Tabakun. Donfried tha se vendimet e SHBA janë shumë të qarta dhe se ajo nuk mund të takojë persona non-grata. […]

today29/04/2022

Sociale

Veliaj: Nga 1 maji heqim përfundimisht 40 sportele, ja dokumentet që do të ofrohen online

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj, ka njoftuar se nga data 1 Maj, edhe Bashkia e Tiranës do të nisë ofrimin e shërbimeve online në njësitë administrative. Nga 60 zyra që funksionojnë aktualisht në shërbim të qytetarëve, Veliaj tha se do të mbyllen 40 të tilla dhe do të qëndrojnë të hapura vetëm shërbimet utilitare, të cilat s’mund të ofrohen online, si celebrime, betime […]

today28/04/2022

Aktualitet

Ndryshon lëvizja e makinave, njofton ARRSH: Nga 1 Maji rruga e Rinasit bëhet me një sens lëvizje

Nga data 1 maj, lëvizja drejt aeroportit do të devijohet. Autoriteti Rrugor bën me dije se kjo masë, e marrë për një afat të pacaktuar, vjen për shkak të rritjes së fluksit të qarkullimit të automjeteve drejt Aeroportit të Rinasit, pas lirimit të masave anti-COVID. Për pasojë, qarkullimi drejt Aeroportit do të realizohet me një sens lëvizje me drejtimin nga Qafë Kashari-Rrethrrotullimi i “Nënë Terezës”-Ahmetaq. Mjetet që vijnë nga veriu […]

today28/04/2022

Bota

Në fundjavë të gjithë sytë nga qielli, ja çfarë do të ndodhë

Miliona persona do të kenë mundësinë të shohin eklipsin e parë diellor të vitit 2022 këtë fundjavë, megjithëse do të jetë i pjesshëm. Për fat të keq shumica prej nesh nuk do të jenë në vendin e duhur për ta parë, por ata që ndodhen në skajin jugor të Amerikës së Jugut, veçanërisht në Kili do mund të shijojnë surprizën diellore. Eklipset ndodhin kur hëna kalon përballë Diellit nga një […]

today28/04/2022

Show Biz

Pas mpiksjes së gjakut në tru, bashkëshortja e Justin Bieber iu nënshtrua një operacioni në zemër: Ishte e frikshme

Modelja e famshme, Hailey Bieber, i është nënshtruar një operacioni në zemër pasi pësoi një “mini infarkt” muajin e kaluar. “Shkoi shumë mirë … Unë jam duke u rikuperuar shumë mirë, shumë shpejt,” tha ajo në një video të re në “YouTube”, me titull “Tregimi i historisë sime”. Pasi u dërgua me urgjencë në një spital të zonës së ‘Palm Springs’ , Bieber zbuloi se ajo kishte pësuar një mpiksje […]

today28/04/2022

Aktualitet

Zelensky do të flasë të martën në Kuvendin e Shqipërisë

Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelensky do të mbajë një fjalim ditën e martë në Kuvendin e Shqipërisë. Zelensky i është drejtuar disa parlamenteve evropiane. I radhës do të jetë parlamenti shqiptar. Zelensky pritet të mbajë një fjalim për luftën, ndërsa qëndrimi i vendit tonë është krah Ukrainës. Shqipëria ka vendosur disa sanksione ndaj Rusisë, ndërsa ka dënuar luftën e saj në Ukrainë.

today28/04/2022

Aktualitet

Rama: Prej 1 majit çdo dokument merret online

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë qytetarët shqiptarë, pasi prej datës 1 maj, të gjitha shërbimet do të kryhen online. Ashtu siç e kishte paralajmëruar edhe më herët, kreu i qeverisë përmes një postimi në Facebook, njofton se prej datës 1 maj, të gjithë qytetarët mund të marrin online çdo dokument që ju nevojitet, duke shmangur radhët e gjata dhe burokracitë. Postimi i Ramës: […]

today27/04/2022

Show Biz

“Misteri i Marilyn Monroe”, dokumentari që tregon anën e errët të vdekjes së ikonës

Tashmë që nga data e vdekjes së aktores ikonike Marilyn Monroe e deri tek viti 1962, pyetjet për të zbuluar më shumë rreth saj ende vazhdojnë. Platformën e njohur Netflix që prej kësaj të mërkure shfaq dokumentarin e titulluar “Misteri i Marilyn Monroe” i cili synon të tregojë të gjitha realitetet e errëta rreth vdekjes së saj. “Vdekja tragjike e ikonës së Holivudit, Marilyn Monroe, shkaktoi komplote dhe thashetheme për […]

today27/04/2022

0%