play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: March 2022

115 Results / Page 1 of 13

Background

Sociale

Qeveria vendos: Mësim në fundjavë për të zëvendësuar ditët e humbura

Ministria e Arsimit ka bërë publike datat në të cilat do të zëvendësohen katër ditë të humbura mësimi përgjatë këtij viti shkollor. Sipas njoftimit, datat e propozuara për zëvendësimin e ditëve të humbura të mësimit janë 2 prilli, 30 prilli, 14 maji dhe 28 maji. Kujtojmë se ministria e Arsimit mbylli për tre ditë shkollat e arsimit parauniversitar në të gjithë vendin për shkak të motit të keq në janar. […]

today31/03/2022

Show Biz

I sëmurë rëndë, aktori i njohur Bruce Willis heq dorë nga aktrimi

Bruce Willis ‘largohet’ nga aktrimi për shkak të gjendjes shëndetësore. Bruce Willis vuan nga një gjendje mjekësore që po ndikon në aftësitë e tij njohëse dhe do të bëjë një shkëputje nga aktrimi, tha familja e tij të mërkurën. Në një postim në llogarinë e verifikuar të vajzës së tij në Instagram, Rumer, mbishkrimi i një fotoje të aktorit të “Die Hard” shkruante: “Për mbështetësit e mrekullueshëm të Bruce, si […]

today31/03/2022

Show Biz

Grabitet shtëpia e David dhe Victoria Beckham, çifti ndodhej brenda

Rezidenca e David dhe Victoria Beckham në Londër u grabit ndërsa çifti i famshëm ndodheshin brenda. Ngjarja besohet se ka ndodhur në mbrëmjen e 28 shkurtit, ndërsa ata ishin në shtëpi me vajzën e tyre 10-vjeçare, raporton The Sun. Ata nuk kishin kuptuar asgjë deri në momentin kur djali 17-vjeçar i çiftit, Cruz Beckham, u kthye në shtëpi dhe gjeti një dritare të thyer. Familja thuhet se ka kërkuar për […]

today31/03/2022

Show Biz

Kjo vajzë u prezantua nëpër rrugë si Rihanna dhe njerëzit e besuan

Priscila Beatrice është vetëm një palë lente jeshile larg të qenit Rihanna, mirëpo kur i vendos, vështirë të bësh dallimin. Ndoshta ju do ta kuptonit, por jo njerëzit që e hasën rrugëve të Brazilit dhe bënë foto të entuziazmuar nga fakti që patën fatin në jetë të takojnë Rihanna-n. Priscila u maskua si shtatzënë – që të duket 100% si Rihanna tani – punësoi disa truprojë dhe doli rrugëve të […]

today31/03/2022

Show Biz

Pas vdekjes së Taylor Hawkins, ‘Foo Fighters’ anulojnë turneun botëror!

Grupi i njohur muzikor ‘Foo Fighters’ kanë deklaruar së fundmi se do të anulojnë turneun e tyre botëror pas vdekjes së bateristit, Taylor Hawkins. Me pikëllim të madh ju njoftojmë që ‘Foo Fighters’ konfirmon anulimin e të gjitha datave të turneut të ardhshëm pas ndarjes nga jeta të vëllait tonë, Taylor Hawkins. Na vjen keq dhe ndajmë zhgënjimin që nuk do ta shohim njëri-tjetrin siç ishte planifikuar. Në vend të […]

today31/03/2022

Show Biz

Chris Rock thyen heshtjen pas shuplakës që mori nga Will Smith

Chris Rock ka reaguar për herë të parë pas incidentit të së dielës mbrëma ku ëill Smith e goditi me shuplakë pas një batute që bëri për flokët e gruas së tij, Jada. Chris foli para një audience në shfaqjen e humorit në Boston duke thënë se ishte duke përpunuar atë që ndodhi në Oscar. “Unë jam ende duke përpunuar atë që ndodhi, kështu që në një moment do të […]

today31/03/2022

Kuriozitete

Fluturoi me vaj gatimi, testi rezultoi i suksesshëm

Një avion gjigant Airbus A380 ka kryer me sukses një fluturim test ku në vend të kerosenit, njëri prej motorëve furnizohej me vaj gatimi. Avioni kreu fluturimin testues nga aeroporti i Blagnac në Tuluzë, ku është edhe selia qendrore e kompanisë. CNN raporton se gjithçka shkoi sipas planit dhe motori Rolls-Royce Trent 900 operonte në mënyrë optimale me vajin e gatimit të përpunuar për këtë qëllim sipas zyrtarëve të kompanisë. […]

today30/03/2022

Sociale

Rama: Kompanitë që nuk deklarojnë rrogat reale, do të përfundojnë në prokurori

Zero tolerancë për bizneset që paguajnë punëtorët me lekë në dorë. Më këtë thirrje, kryeministri Edi Rama deklaron se hetimi tatimor do të çojë në prokurori kompanitë që bëjnë evazion me rrogat. Kompanitë që nuk deklarojnë rrogat reale për punonjësit do të kallëzohen në prokurori. Me lajmërimin që jep kryeministri, aksioni për zbulimin e bizneseve që paguajnë punonjësit me lekë në dorë, ka hyrë në një fazë të re. “Njësia […]

today30/03/2022

Bota

OKB: Kriza ushqimore, më e rënda që nga Lufta e Dytë Botërore

Lufta në Ukrainë ka krijuar një krizë ushqimore e cila do të ketë ndikim global më shumë se çdo ngjarje tjetër që nga Lufta e Dytë Botërore. Kjo ishte deklarata e Kreut të Programit Botëror të Ushqimit të OKB-së, David Beasley, të martën. Arsyeja është se shumë nga fermerët ukrainas që prodhojnë një sasi të konsiderueshme të grurit në botë po luftojnë me rusët, ndërsa edhe territori i Ukrainës po […]

today30/03/2022

0%