play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

14 qen në Guiness. Arsyeja është kaq e veçantë!

today06/02/2023

Background
share close

Një trajner gjerman qensh fitoi një Rekord Botëror Guinness me ekipin e tij të qenve të talentuar kur 14 qentë që performonin formuan një linjë “conga”.

Wolfgang Lauenburger fitoi rekordin për shumicën e qenve në një linjë “conga” kur 14 qentë e tij të stërvitur u organizuan në formacionin e vallëzimit të festave nën udhëzimet e tij.

Lauenbruger, një trajner i suksesshëm me shumë rekorde botërore Guinness, mori rekordin nga vajza e tij, Alexa Lauenbruger, e cila arriti të fusë 9 qen në një linjë “conga” në shkurt 2022.

Qentë që formuan linjën “conga” për përpjekjen për rekord të Lauenbruger quhen Emma, Filou, Fin, Simon, Susy, Maya, Ulf, Speck, Bibi, Katie, Jennifer, Elvis, Charly dhe Cathy.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%